Пълен контрол: Григор се завърна в Барселона успешно

Barcelona Open BancSabadell,  втори кръг
Григор Димитров – Жил Симон 6-3 6-1

Григор Димитров се завърна на турнира в Барселона за първи път от 2013 г. насам и го направи с победа 6-3 6-1 над Жил Симон. Поставеният под №2 в основната схема наложи пълен контрол в мача и направи необходимото, като само в ключовите моменти вдигаше нивото си, за да подчини съперника.

В трети кръг победителят среща Малек Джазири, от когото по-рано през сезона отпадна в Дубай.

Френският тенисист започна с много меки удари и отказваше да атакува опонента си, дори когато успяваше да го изтласка няколко метра зад основната линия. Компенсираше обаче със солидна защита и затрудни доста Димитров, който все пак взе първите си две подавания – 2-1.

В петия гейм първата ни ракета изостана 0-40. Спаси първия брейкбол с технично драйв воле, а после с мощни и дълбоки форхенди докара до дюс, преди да извади подаването си. В следващата част Григор демонстрира отлично разнообразие, като дори на моменти се защитаваше с лифтирани удари, а после търсеше слайс, за да атакува. Така извади от ритъм Симон, дръпна 30-40 и реализира брейкбола – 4-2.

Димитров затвърди, а после сложи точка на сета от посрещане – 6-2.

Световният №5 откри втория сет с бърз сервис гейм, след който реализира пробив за 2-0. Григор затвърди безпроблемно и направи доиграването на мача протоколно.

Българинът за момент наруши концентрацията си, но не позволи опонентът му да стигне до нещо по-сериозно, като вече и Симон правеше твърде много непредизвикани грешки.

В шестия гейм при 15-30 Димитров проведе изключителна точка, в която диктуваше от бекхенд, смени няколко пъти ритъма и посоката на разиграването и заслужи два поредни брейкбола. Сервисът на Симон обаче заработи, световният №70 атакува и мрежата няколко пъти и се измъкна до 40-40, но Григор остана търпелив и проби – 5-1.

При този резултат българинът сервираше за победата и затвори мача – 6-1.