Григор Димитров започва участието си на Откритото първенство на Австралия в понеделник. Първият мач на българина, който ще е срещу все още неизвестен квалификант, е трети по програма на централния корт.
Rod Laver Arena (започват в 02:00 ч.):
1. Йелена Остапенко – Франческа Скиавоне
2. Винъс Уилямс – Белинда Бенчич
3. Григор Димитров – квалификант
4. Рафаел Надал – Виктор Естрея Бургос (не преди 10:00 ч.)
5. Дария Гаврилова – квалификантка
Margaret Court Arena (започват в 02:00 ч.):
1. Слоун Стивънс – Шуай Джън
2. Джон Иснър – Матю Ебдън
3. Саманта Стосър – Моника Пуиг (не преди 06:00 ч.)
4. Каролине Возняцки – Михаела Бузарнеску (не преди 10:00 ч.)
5. Джо-Вилфрид Цонга – квалификант
Hisense Arena (започват в 02:00 ч.):
1. Юлия Гьоргес – София Кенин
2. Тимеа Бабош – Коко Вандеуей
3. Марин Чилич – Йен-Хсун Лу
4. Ник Кирьос – Роджерио Дутри Силва (не преди 09:45 ч.)
Корт №2 (започват в 02:00 ч.):
1. Магдалена Рибарикова – Тейлър Таунсенд
2. Доминика Цибулкова – Кая Канепи
3. Денис Шаповалов – Стефанос Циципас
4. Джак Сок – Юичи Сугита (не преди 07:00 ч.)
Корт №3 (започват в 02:00 ч.):
1. Кевин Андерсън – Кайл Едмънд
2. Джейми Фурли – Оливия Роговска
3. Борна Чорич – Джон Милман (не преди 06:00 ч.)
4. Елина Свитолина – квалификантка
Корт №5 (започват в 02:00 ч.):
1. Кирстен Флипкенс – Алисън Риск
2. Филип Колшрайбер – Йошихито Нишиока
3. Николоз Басилашвили – Гералд Мелцер
4. Яна Фет – Миса Егучи
Корт №7 (започват в 02:00 ч.):
1. Екатерина Макарова – Ирина-Камелия Бегу
2. Виктор Троицки – Алекс Болт
3. Шуай Пън – квалификантка
4. Лука Пуй – квалификант
Корт №8 (започват в 02:00 ч.):
1. Пабло Кареньо Буста – Джейсън Къблър
2. Анастасия Павлюченкова – Катерина Козлова
3. Маркос Багдатис – квалификант
Корт №10 (започват в 02:00 ч.):
1. Ин-Ин Дуан – Мариана Дукуе-Мариньо
2. Жил Мюлер – Федерико Делбонис
3. Полин Пермантие – квалификантка
4. квалификант – квалификант
Корт №12 (започват в 02:00 ч.):
1. Пабло Куевас – Михаил Южни
2. Александра Крунич – Анет Контавайт
3. Катерина Бондаренко – квалификантка
4. Леонардо Майер – Николас Джари
Корт №13 (започват в 02:00 ч.):
1. Денис Истомин – Пиер-Юг Ербер
2. Магда Линет – Дженифър Брейди
3. Жил Симон – Мариус Копил
4. Дария Касаткина – квалификантка
Корт №14 (започват в 02:00 ч.):
1. Моника Никулеску – Мона Бартел
2. Давид Ферер – Андрей Рубльов
3. Йохана Ларшон – квалификантка
4. Малек Джазири – квалификант
Корт №15 (започват в 02:00 ч.):
1. Ализе Корне – Хину Ван
2. Кики Бертенс – Катрин Белис
3. Дамир Джумхур – Паоло Лоренци
4. Жоао Соуса – квалификант
Корт №19 (започват в 02:00 ч.):
1. Александър Долгополов – Андреас Хайдер-Маурер
2. Мария Сакари – Катерина Синякова
3. Карла Суарес Наваро – квалификантка
4. квалификант – квалификант
Корт №20 (започват в 02:00 ч.):
1. Петра Мартич – Алисън ван Уйтванк
2. Андреас Сепи – Корентина Муте
3. Иво Карлович – Ласло Джере
4. Елизе Мертенс – квалификантка (не преди 08:00 ч.)
Корт №22 (започват в 02:00 ч.):
1. Райън Харисън – Дуди Села
2. Диего Шварцман – Душан Лайович
3. Никол Гибс – квалификантка
#AusOpen Schedule – Mon Jan 15
RLA Day Session
Ostapenko vs Schiavone
Venus vs Bencic
Dimitrov vs QRLA Night Session⁰Nadal vs Estrella Burgos
Gavrilova vs Q— #AusOpen (@AustralianOpen) January 13, 2018