Проклятието „Раджийв Рам“ отново спря Димитров

Delray Beach Open, полуфинал
Григор Димитров – Раджийв Рам 4-6 3-6

Григор Димитров вече 6 години не успява да се справи с проклятието „Раджийв Рам“ и днес загуби и четвъртия си мач от световния №89 с 4-6 3-6 на полуфинал на Delray Beach Open. Талантът ни определено не направи най-силния си двубой в турнира и се представи изключително колебливо на сервис, а същевременно не успя да се добере до нито един брейкбол в подаванията на съперника.

Рам водеше с 3-0 в преките сблъсъци с Димитров и макар последният от тях да беше през 2012-а, 31-годишният ветеран бързо показа, че тази статистика не е случайна. Григор не потегли достатъчно концентрирано и изостана с 15-40 още в първия гейм на мача, а при втория брейкбол американецът предизвика грешка на съперника с остър форхенд.

Ветеранът затвърди безпроблемно и напредваше уверено в резултата, а при 3-1 получи цели три поредни брейкбола след бекхенд в мрежата на Димитров. Българинът реагира светкавично на надвисналата опасност и наниза пет поредни точки, за да намали изоставането си до 2-3.

Григор най-после успя да се противопостави на комбинацията сервис-форхенд на Рам и размина американеца на мрежата от бекхенд, но нямаше отговор в следващите четири точки и резултатът стана 2-4. Същевременно Димитров непрестанно догонваше в резултата дори в собсвените си подавания и изостана с 0-30, след което обърна до 40-30, само че куршум от форхенд на съперника направи 40-40. Талантът ни все пак удържа на атаката, а в следващия гейм за първи път се добра до равенство на сервис на американеца след блестящ бекхенд ретур уинър. Димитров обаче бързо обезсмисли всичките си усилия с две непредизвикани грешки, които направиха резултата 3-5.

Григор така и не намери път към пробива до края на сета и го предаде с 4-6. За съжаление, българинът не заигра по-уверено на свой сервис след почивката и още във второто си подаване подари на американеца пробив след две поредни грешки от форхенд и от бекхенд.

При 3-4 Димитров едва за втори път в срещата стигна до равенство в подаването на Рам, но отново не направи следващата крачка и не стигна до шанс за рибрейк. Нещо повече, при 3-5 Григор изостана с 15-40 и беше изправен пред два мачпойнта, като при втория българинът се самоунищожи с грешка от форхенд. Рам очаква Хуан Мартин дел Потро или Сам Куери на финала.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.