Щруф ще е първият съперник на Григор. Мъри започва срещу Мюлер

Ян-Ленард Щруф ще е първият съперник на Григор Димитров на Мастърса в Монте Карло. Световният №58, който стигна до основната схема от квалификациите, се наложи с 6-4 6-4 над участващия с „уайлд кард“ Каспер Рууд.

Мачът започна с два категорични гейма за сервиращите, след което Рууд проби за 2-1, но не успя за затвърди. В деветия гейм младият норвежец имаше скрит сетбол при 30-40 в гейма на Щруф, но не успя да пробие, след което допусна брейк и първият сет приключи след 35 минути.

Вторият сет започна много оспорвано, като и двамата пропуснаха шансове да вземат подаването на съперника в първите два гейма. Рууд отново проби за 2-1 и отново не успя да затвърди, като и в първата част.

Германецът постепенно овладя инициативата и бе много по-солиден в разиграванията, а силните му удари изтласкваха младока далеч зад основната линия. И по сценария от първия сет Щруф приключи мача с брейк за ново 6-4.

Григор е спечелил единствения сблъсък с Щруф до момента на ниво ATP – 6-1 6-3 в Стокхолм през 2013 г. Двамата имат и един мач на Фючърс от 2010-а, когато българинът печели със 7-5 7-5.

Жил Мюлер пък ще е първият съперник на поставения под №1 в схемата Анди Мъри. Тенисистът от Люксембург наниза 12 аса при успеха с 6-2 6-2 над Томи Робредо, като загуби само две точки на първи сервис.

Робин Хаасе записа 6-3 6-2 над „щастливия губещ“ Дамир Джумхур и във втория кръг ще се изправи срещу шестия поставен Доминик Тийм.