Синер победи Григор Димитров на финала в Маями

Яник Синер е новият шампион на Мастърс турнира в Маями, след като на финала успя да надделее над Григор Димитров след 6-3, 6-1 за час и 12 минути на корта.

Италианецът имаше по-лесен път до мача за трофея, в който обаче демонстрира защо от началото на 2024-а е най-добрият тенисист в тура и защо вече е първият през сезона с три титли. За него това е втори трофей на ниво Мастърс и идва след два загубени финала във Флорида в последните години.

След великолепните победи над Хуркач, Алкарас и Зверев, Григор Димитров опита да стигне до още една запомняща се победа, но притиснат от съперника, правеше твърде много грешки, което не му позволи да се надява на нещо повече.

Това, разбира се, не би могло да заличи великолепното представяне в турнира, което донесе и завръщането на Димитров в топ 10 за първи път от 2018-а насам. В понеделник той ще заеме деветото място. Синер на свой ред вече ще бъде втори, изпреварвайки Карлос Алкарас. За него това бе 25-а победа в последните му 26 мача. Тя дойде след перфектен мач, в който направи 15 уинъра спрямо само 9 непредизвикани грешки. Григор бе с повече уинъри – 18, но играта на Синер го накара да търси прекомерен риск и това повлия на грешките, които бяха 23.

Финалният мач започна по начин, който не предвещаваше подобен развой. Григор взе първите си два сервис гейма на 0 и първи стигна до шанс за пробив.

Синер го отрази и оттам насетне пое контрол върху мача. Първият пробив бе факт за 3-2, а малко след това сетът приключи с втори брейк.

Във втората част пробивът за 3-1 като че ли прекърши съвсем съпротивителните сили на Димитров. Сбъркан смач доведе до 5-1, след което италианецът сложи край на мача на свой сервис.