След дъждовната драма: обрат за Григор Димитров и място в трети кръг в Маями

Miami Open, втори кръг
Григор Димитров – Алехандро Табило 6-7(5), 7-6(5), 6-2

Григор Димитров беше само на две точки от това да приключи участието си на Мастърс турнира в Маями, но постигна обрат срещу Алехандро Табило в мач от втори кръг, налагайки се с 6-7(5), 7-6(5), 6-2.

Срещата се игра с ден закъснение заради лошото време във Флорида и проливните дъждове, които се изсипаха от началото на турнира. А драма не липсваше и в самия двубой. Димитров загуби тайбрека на първия сет, а в тайбрека на втория изоставаше с минибрейк и 2-5 , преди при 4-5 точки и два сервиса на съперника да влезе в серия и да обърне частта.

В третия сет световният №12 реализира ранен пробив, след който контролираше развитието на мача до края.

В трети кръг Григор ще се изправи срещу Яник Ханфман, който елиминира Адриан Манарино с 3-6, 7-6(1), 6-4.

От началото на годината Димитров е с баланс от 16 победи и 4 загуби.

Хронология на двубоя:

Световният №44 започна на сервис и не загуби точка в първия гейм. Той опитваше да играе много дълбоко и да стои близо до основната линия, което му донесе успех.

Чилиецът не успя да противодейства във втория гейм от посрещане, а веднага след това записа бърз сервис гейм – 2-1.

Следващите няколко гейма минаха под диктовката на подаващите, преди в седмия Димитров да изостане 0-40. Първата ни ракета обаче се мобилизира и отрази и трите поредни точки за пробив, вдигайки нивото си в критичния момент, а след това взе и гейма – 4-4.

Табило не предостави шанс на българина до 6-6, а в последвалия тайбрек запази добрия си ритъм и реализира единствената точка от посрещане, за да вземе частта – 7-6(5).

Чилиецът опитваше да сменя ритъма в разиграванията и по този начин да държи Григор извън ритъм. Най-важното за него обаче бе, че от сервис не спираше да държи високо ниво и това му даваше и допълнително самочувствие – 2-1.

В шестия гейм Димитров стигна до първа точка за пробив – 30/40. След това посрещаше на втори сервис и имаше шанс да направи пасинг шот, но топката закачи филето на мрежата – 40/40. Димитров стигна до нов шанс, но Табило отрази с ас. Геймът продължи над 10 минути, като чилиецът спаси още един брейкбол, преди да се спаси – 3-3.

Димитров спечели лесно подаването си след това – 4-3, като трябваше да се надява на нови възможности.

Стигна се до нов тайбрек, в който Табило започна с минибрейк и повде с 3-0. Григор обаче спечели две поредни точки от посрещане в края – при 4-5, а после имаше сервис при 6-5 и спечели частта – 7-6(5).

В третата част българинът вече имаше инициативата и направи ранен пробив, след който затвърди – 2-0.

Най-добрият ни тенисист остана солиден в следващите геймове и задържа разликата в резултата – 4-2.

В седмия гейм Димитров проби отново, а после сервираше за победата и я постигна – 6-2.