Страхотен Григор Димитров записа първа победа над Дел Потро!

Western & Southern Open, III кръг
Григор Димитров – Хуан Мартин дел Потро 6-3 7-5

Григор Димитров записа първа победа на Хуан Мартин дел Потро след пет поражения от пет мача срещу знаменития аржентинец преди това. Водещата ни ракета се справи с 6-3 7-5 срещу Кулата от Тандил и достигна до четвъртфиналите на Мастърса в Синсинати. Както и срещу Фелисиано Лопес, първата ни ракета игра много стабилно и заслужено триумфира. Във втория сет Димитров навакса изоставане от 1-4 по пътя си към престижната победа.

Мачът започна великолепно за Григор, който само след десетина минути водеше със затвърден пробив за 3-0. Българинът умело притискаше бекхенда на Дел Потро, след което търпеливо изчакваше момента си да завършва точките. При 15-40 във втория гейм нашият демонстрира отлично придвижване, справи се с дълбок форхенд по правата на съперника, а накрая излезлият вече на мрежата Хуан Мартин сбърка стоп воле.

Затвърждаването не бе никак лесно. Григор направи две двойни грешки и геймът премина през дюс, но намери сервиса си във важен момент. В петия гейм Димитров взе напрегната точка при 30-30, а в дълго разиграване на геймбола няколко пъти разходи опонента си и накрая Делпо изкара форхенд в опит да играе по правата. Това не беше последният напрегнат момент за българина в сета, след като му се наложи да отразява брейкбол в деветия гейм, в който сервираше за спечелването му. Григор обаче показа здрава психика и го приключи с 6-3.

Във втората част ситуацията се повтори, но за съжаление преднината от 3-0 със затвърден пробив беше за Дел Потро. Българинът поведе с 40-15 във втория гейм и последва отпускане. След като пропиля двата геймбола, Димитров подари шанс за пробив на опонента с двойна грешка и южноамериканецът се възползва. В петия гейм Григор стигна до дюс в подаването на съперника, но не и до шанс за рибрейк.

Водещата ни ракета обаче дочака момента си. В седмия гейм той стигна до 30-40 и с великолепен форхенд уинър по правата проби Кулата от Тандил. При 4-5 Григор отрази три сетбола на Дел Потро в маратонски гейм, след което аржентинецът рухна. Делпо изостана с 15-40, което означаваха два скрити мачбола за Димитров. Аржентинецът отвърна с два добри сервиса, но нашият достигна и до трети шанс и размина съперника с бекхенд уинър.

В този момент южноамериканецът поиска медицински таймаут, вероятно заради прегряване, а след паузата Григор приключи мача и е на четвъртфинал!