Световният №53 е следващият съперник на Димитров на US Open

US Open, I кръг
Андрей Рубльов – Аляж Бедене 6-1 6-4 6-4

Андрей Рубльов ще е съперникът на Григор Димитров във втори кръг на тазгодишния US Open. Най-добрият ни тенисист потегли с категоричното 6-1 6-4 6-2 квалификанта Вацлав Шафранек, а няколко часа по-късно Рубьов се спраси с 6-1 6-4 6-4 с Аляж Бедене.

Димитров ще премери сили със световния №54 в четвъртък, а двамата досега не са се сблъсквали в ATP тура. Колкото до днешния мач, Рубльов спечели за час и 44 минути, нанасяйки на Бедене четвърта загуба от последните пет двубоя на британеца.

Руснакът стигна до три поредни брейкбола още при 2-1 в откриващия сет и се възползва от третия шанс, за да пробие, след което не даде нито гейм на съперника си до крайното 6-1. Рубльов продължи серията си с още два гейма след почивката и съхрани аванса си, успявайки да прати и втората част на сметката си с 6-4. Третият сет се завърза, но Рубльов отново намери пролука в едно от подаванията на Бедене, проби за 4-3 и скоро фиксира ново 6-4 на таблото.