Трудно, но сладко! Трисетова победа за Григор Димитров

Rogers Cup, II кръг
Григор Димитров – Миша Зверев 6-3 3-6 6-3

Григор и Делпо отпаднаха след шоу срещу легендарните близнаци Брайън

Григор Димитров започна с победа участието си на Rogers Cup в Монреал, надигравайки трудно сензацията от Australian Open Миша Зверев с 6-3 3-6 6-3. Така водещата ни ракета се класира за осминафиналите на канадския Мастърс, където ще се изправи срещу Робин Хаасе, сразил по-рано „щастливия губещ“ Ернесто Ескобедо с 6-4 6-1.

Григор показа доста колебания в играта си в първия мач на канадска земя, но все пак записа така важния успех, тъй като има да защитава четвъртфинал от миналия сезон.

В първата част двамата си размениха общо пет пробива, а за радост три от тях бяха на сметката на Димитров. Първият му сервис не вървеше и се чувстваше доста по-комфортно в подаванията на световният №26. Развръзката на сета настъпи в осмия гейм.

При дюс – перфектно представяне на мрежата позволи на Димитров да вземе скрит сетбол и след неуспешна атака на Миша и воле в аут стана 5-3. Убедителен гейм за нашия дойде в точния момент, за да приключи комфортно частта.

Втората част обаче не бе никак комфортна за родната звезда. С петата си двойна грешка Димитров подари брейкбол на Зверев и опитният му съперник се възползва, за да поведе с 3-1. В деветия гейм, в който състезаващият се за Германия тенисист сервираше за изравняване, Григор имаше единствен шанс за връщане на брейка, но не успя.

Решителният сет започна с добро представяне на сервиращите. В петия гейм Зверев атакува успешно на мрежата и поведе с 15-30. Последва добър сервис и комбинация на нашия, завършила с форхенд уинър. С изящно бекхенд воле с гръб Григор взе геймбол, а после с още едно удържа – 3-2. Това бе наистина зрелищно отиграване и даде особен импулс в играта му, който липсваше до този момент.

Веднага след това българинът проби, и то на нула след двойни грешки на Зверев, и затвърди за 5-2. Малко по-късно двамата си размениха по още един гейм, което означаваше победа за Григор след близо 100 минути на корта.

Сега за Григор предстои мач с Робин Хаасе. Холандецът е на 30 години и се намира под №52 в ранглистата, а Григор е спечелил и двата им мача до момента – 6-2 6-3 в Бризбън и 6-4 6-3 в Индиън Уелс през 2014-а.