Убедителен Григор отпусна само пет гейма на Краинович

Monte-Carlo Rolex Masters, I кръг
Григор Димитров – Филип Краинович 6-3 6-2

Григор Димитров започна по най-добрия начин участието си на турнира на клей в Монте Карло. Българинът записа чиста победа над Филип Краинович с 6-3 6-2. Въпреки че съперникът му е под №110 в световната ранглиста и едва четвърта ракета на Сърбия, показа, че може да бъде опасен и се наложи Григор да използва доста от богатия си арсенал.

Мачът започна трудно за българина, който се оказа изоставащ с 0-40, но отрази и трите брейкбола на сърбина и удържа подаването си. С остри форхенди Григор принуди Краинович да сбърка за 30-40 във втория гейм, но на свой ред не успя да пробие.

Надлъгване на мрежата приключи с нов брейкбол за Димитров в четвъртия гейм и този път съумя да си свърши работата с безкомпромисен бекхенд. Последваха геймове без напрежение за нашия до момента, в който застана на линията да сервира за първата част. С излизане на мрежата Краинович стигна до възможност да се задържи в сета при 30-40 в деветия гейм, но Григор не се огъна в последвалото дълго разиграване и след като си осигури първи сетбол, го материализира с чудесен уинър от форхенд.

Димитров продължи доброто си представяне и в началото на втория сет. Още в третия гейм българинът си осигури три брейкбола при 0-40. Сърбинът отпусна ръката и се справи с първите два, но накрая се предаде. Григор затвърди уверено и още в следващото подаване притисна отново съперника на ретур.

Геймът започна с две точки за нашия, а малко по-късно Краинович сбърка къса за 15-40. С форхенд в аут резултатът стана 4-1 и изходът на срещата изглеждаше предрешен. Григор затвърди, а след час и 9 минути стигна до първия си мачбол в седмия гейм при 5-1 в своя полза, но в крайна сметка мачът приключи на негов сервис.

Във втория кръг Григор ще се изправи срещу Жил Симон. Симон и Димитров вече се срещнаха през сезона, като българинът се поздрави с 6-3 7-6(10) в Бризбън, което бе и първата му победа над този съперник след 4 безуспешни опита преди това.

За статистиката: Григор приключи с 5 аса и нито една двойна грешка срещу Краинович. Вкара 66% първи сервиси и спечели 73% от точките на тях. Отрази и четирите брейкбола на сърбина и успя да пробие на три пъти от 7 възможности.