Гуидо Пея чака Григор Димитров или Надал на 1/4-финал

Rolex Monte-Carlo Masters, осминафинал
Гуидо Пея – Марко Чекинато 6-4 4-6 6-4

Гуидо Пея ще бъде съперникът на Григор Димитров или Рафаел Надал на четвъртфиналите в Монте Карло. Световният №35 надигра Марко Чекинато в много равностоен сблъсък с 6-4 4-6 6-4 и за пръв път в кариерата си се класира за тази фаза от надпреварата.

След като в предната фаза отстрани поставения Марин Чилич, аржентинецът изигра нов силен двубой и се класира на четвъртфинал за четвърти път тази година. Той вече има победа над италианския си опонент след три изиграни мача и взе сладко отмъщение за полуфиналите в Буенос Айрес този сезон, когато Чекинато го елиминира.

В първия сет Пея вкара под половината си първи сервиси и макар да поведе с пробив, Чекинато осъществи бърз рибрейк за 1-1, след което реализира още един пробив за 4-1. Играта му обаче се разстрои, а това бе добре дошло за аржентинеца, който спечели пет последователни гейма, за да отмъкне първия сет от губеща позиция с 6-4.

След почивката играта бе повече от равностойна. 35-ият в света дръпна с пробив за 2-1 и се виждаше все по-близо до победата, но италианецът веднага върна брейка. Вдигна неимоверно нивото си и накрая стигна до важен пробив, за да затвори директно частта с 6-4 и да върне паритета.

В решителния сет играта отново бе изравнена и сервиращият не даваше никаки шансове на посрещащия до деветия гейм. Тогава Чекинато изпусна контрола над сервиса си и връчи два поредни скрити мачбола на аржентинеца. Успя да се измъкне, но Пея остана концентриран, задържа се в гейма и в крайна сметка проби за 5-4. Не допусна изненада в следващото си подаване и се класира за четвъртфиналите след 6-4 4-6 6-4.