Хаасе очаква Гофен или Албот в Гщаад. Истомин отстрани Браун

J. SAFRA SARASIN SWISS OPEN GSTAAD, II кръг
Робин Хаасе – Тиаго Монтейро 7-5 7-5
Денис Истомин – Дъстин Браун 6-3 6-1

Робин Хаасе се класира за 1/4-финалите на турнира в Гщаад след победа 7-5 7-5 над Тиаго Монтейро. Таха холандецът очаква развръзката от мача между топ поставения Давид Гофен и Раду Албот, за да научи името на следващия си съперник.

Поставеният под №6 в турнира изпусна брейкбол в петия гейм, а в следващите няколко части подаващите доминираха изцяло. Хаасе дочака втория си шанс в единадесетия гейм, в който поведе 40-0 и още на първия скрит сетбол проби – 6-5. При този резултат сервираше за частта и за втори пореден път не отпусна точка на съперника.

Монтейро трябваше да прави геройства, за да си спаси кожата в началото на втория сет, а до 5-4 отрази общо 6 брейкбола. В повторение на първата част обаче 114-ият в света допусна пробив на нула в единадесетия гейм, а после нямаше думата – 5-7.

Още резултати: Ернест Гулбис – Даниел Брандс 6-4 6-4; Паоло Лоренци – Марко Киудинели 7-6(2) 6-3; Денис Истомин – Дъстин Браун 6-3 6-1