Хуркач вдигна втората си титла, контузия попречи на Корда в дебютния му финал

Delray Beach Open, финал
Хуберт Хуркач – Себастиан Корда
6-3 6-3

Хуберт Хуркач спечели втора титла в кариерата си, нанасяйки поражение на Себастиан Корда в дебютния финал на младия американец. В мача за титлата в турнира от категория ATP 250 в Делрей Бийч полякът надделя с 6-3 6-3.

23-годишният тенисист се възползва от по-големия си опит, докато контузия в левия крак попречи на сина на Петр Корда да играе на най-високо ниво във втория сет. Той не се отказа, но нямаше възможност да осъществи обрат срещу четвъртия поставен.

Това бе втори финал в тура за Хуркач, който през 2019 спечели дебютния си трофей в Уинстън-Сейлъм. До момента 20-годишният американец не бе играл в толкова важен мач, но ще запомни надпреварата с успеха си над Джон Иснър и още няколко престижни победи. След турнира той е все по-близо до дебют в топ 100.

Мачът започна по повече от добър начин за Корда, който успя да пробие съперника на нула в първото му подаване. 20-годишният американец сервираше перфектно и налагаше темпото в разиграванията, разчитайки на солидния си форхенд.

Скоро обаче започна да изпитва проблеми на втори начален удар и Хуркач се възползва. В петия гейм полякът принуди опонента да сгреши два пъти от форхенд страната и осъществи рибрейк, а после направи обрат до 4-3.

Корда успя да отрази „скрит сетбол“, но след това четвъртият поставен спечели две дълги разиграване, използвайки добрия си сечен бекхенд, взе още една продължителна размяна на удари и накрая принуди американеца да сгреши, за да може резултатът да стане 5-3.

Световният №119 застана в позиция посрещане в опит да остане в сета и започна с добър минаващ удар. Поведе с 30-0, но полякът издържа и затвори частта с 6-3.

При 2-1 за Корда след почивката американецът поиска медицински таймаут заради болки в левия крак. При завръщането си на корта допусна пробив в петия гейм и Хуркач наложи пълен контрол, възползвайки се от факта, че съперникът му не можеше да се движи по корта, както в началото на срещата.

Световният №35 стигна до шампионска точка от посрещане в деветия гейм и се възползва, за да затвори мача с 6-3 6-3 и да стане шампион в Делрей Бийч.