Интригата е пълна: Фонини срещу Надал в Монте Карло

Monte-Carlo Rolex Masters,  1/4-финал
Фабио Фонини – Борна Чорич 1-6 6-3 6-2

Фабио Фонини се класира на втория си 1/2-финал в Монте Карло в кариерата и на общо третата надпревара от сериите Мастърс, след като надигра Борна Чорич с 1-6 6-3 6-2. В спор за място на финала победителят излиза срещу Рафаел Надал, срещу когото има баланс от 3 победи и 11 загуби. На клей обаче води с 6-2. Фонини е един от 22-мата играчи побеждавали Матадора на червено и един от седмимата, които са го правили повече от един път.

Борна проби без да дава точка на съперника си за 2-0 и затвърди безпроблемно. Световният №13 просто не пропускаше и изцяло имаше инициативата, като за 29 минути затвори сета – 6-1.

В началото на втория сет италианецът изостана 0-2 и изглеждаше, че само ще доиграе мача. Той обаче бе запазил най-добрите си карти за финал. Вдигна нивото си, като заедно с това опонентът му допусна и някои непредизвикани грешки във важните моменти, така че Фабио влезе серия и стигна до пълен обрат – 6-3.

Така преди началото на третия сет добрите новини за Фонини бяха, че е спечелил шест от последните седем гейма. Лошите обаче бяха, че от началото на сезона балансът на опонента му в решителните сетове е 8-0.

В началото на частта Чорич изгра слаб гейм и допусна пробив. Фонини затвърди, а в петия гейм реализира нов брейк за 4-1. В осмия сервираше за победата, отрази три брейкбола и сложи край на спора – 6-2.