Иснър и Сок дадоха солидно предимство на САЩ срещу Хърватия

от TennisKafe

Солидната победа на Джон Иснър над Борна Чорич с 6-4 6-4 6-3 даде отлично предимство на САЩ от 2-0 срещу Хърватия в сблъсъка на Купа Дейвис. В първия мач между двете страни Джак Сок показа  невероятен характер при победата си над Марин Чилич и се завърна от два сета изоставане, за да си осигури победата – 4-6 3-6 6-3 6-4 6-4.

Феновете в Портланд останаха доволни от видяното. Националният отбор пък за четвърти път избира да домакинства в най-големия град в щата Орегон за мачовете си на Купа Дейвис.

Иснър държеше нещата изкъсо през целия двубой и бомбардира опонента си с 23 аса. И докато американецът материализира 3 от 7-те точки за пробив, до които достигна в мача, хърватският му опонент не взе предимство от възможностите, които имаше на сметката си.

Подвигът на Джак Сок пък бе още по-впечатляващ, защото той победи съперник, известен с успешното си представяне срещу американци – Чилич има кариерен рекорд от 32 победи и 6 загуби срещу тенисисти от САЩ.

На няколко пъти Сок сякаш намираше сили от нищото, за да се върна битката. Първо го направи при изоставане от 0-2 сета и вкара мача в решаваща пета част. Там той изостана 0-3 гейма, но не спря да се бори. След 3 часа и 13 минути двамата бяха достигнали до 12 брейкбола. Американецът обаче се възползва от един повече (7).

Сок допусна 11 двойни грешки, но пък компенсира със 17 прекрасни аса: „Беше игра на върхове и падения. На такъв съперник не можеш да му даваш много шансове“, каза победителят по адрес на Марин Чилич, който сподели: „Малко съм разочарован. Трябваше да се възползвам от предимството си в петия сет. Когато му дадош шанс да се завърне, усетих, че започна да играе много добре.“