Иснър не остави шанс на Чилич и е на финал в Париж

BNP Paribas Masters, 1/2-финал

Джон Иснър – Марин Чилич 6-4 6-3

Джон Иснър е първият финалист на Мастърса в Париж, след като не остави никакъв шанс на Марин Чилич и го победи с 6-4 6-3. Американецът доминираше през по-голямата част от мача, а съперникът му така и не намери формула, за да се справи с мощните му сервиси.

Проблемите на шампиона от Базел започнаха още в откриващия гейм, когато му се наложи да неутрализира 3 брейкбола. Хърватинът го направи, но това даде и тон на цялото му представяне.

Последваха бързи сервис геймове от страна и на двамата, а Иснър проби в деветия гейм, след което безпроблемно затвърди.

След почивката шампионът от Базел си заслужи шанс да материализира ранен пробив, но не се възползва.

Иснър продължи да залага на изпитаната тактика. Вкарваше мощни сервиси и атакуваше ретурите на съперника с волета – 3-3.

В седмия гейм Чилич изостана 0-40 на свое подаване след серия от грешки. После игра на втори сервис, но таймингът на ретура на Иснър не бе добър и така американецът пропиля първия си шанс. Отличен форхенд уинър по правата на Чилич означаваше 30-40, а в следващото разиграване хърватинът опита да обърне посоката на разиграването, но намери мрежата и бе пробит – 3-4.

Американецът затвърди лесно с експресен сервис гейм на нула и бе само на гейм от място на финала.

Иснър дръпна 30-0, печелейки своята 16-та от общо 18 изиграни точки и бе решен да сложи точка на спора максимално рано. При 40-15 в негова полза той имаше два мачбола и бекхенд в мрежата на Чилич го прати на финала.