Иснър не остави шансове на Манарино, Фриц и Опелка също са на 1/4-финал

Поставеният под №1 в схемата и миналогодишен шампион Джон Иснър започна убедително защитата на титлата си от турнира BB&T Atlanta Open. Представителят на домакините спечели последните 10 гейма на мача, за да сломи с 6-4 6-0 Адриан Манарино и да продължи на 13 двубоя победната си серия в Атланта.

Иснър бе пробит за 1-2 в първия сет, но постепенно намери играта си и след 2-4 не даде повече гейм на опонента си. Той завърши двубоя с 16 аса и се справи с 4 от 5 брейкбола, които имаше французинът. Иснър никога не е губил преди полуфиналите на надпреварата в предишните си 6 участия, а сега му предстои двубой с осмия поставен Тейлър Фриц, след като последният спечели американския сблъсък с Бьорн Фратанджело с 4-6 6-3 6-2.

Той наниза 7 аса и спечели 79 процента от точките си на първи сервис. Така Фриц се класира за третия си четвъртфинал през сезона.

Напред продължава и друг тийнейджър – Райли Опелка. 18-годишният младок надделя драматично над Кевин Андерсън с 6-7(5) 6-3 7-5 след близо 3-часова битка. Южноафриканецът сервираше за мача при 5-3 в своя полза в решителния сет и пропусна два мачбола, след което изпусна контрола на двубоя.

Фриц и Опелка са първите 18-годишни американски четвъртфиналисти в турнира след Пийт Сампрас и Майкъл Ченг през 1990-а.

Опелка ще спори на четвъртфиналите с Доналд Йънг, поставен под №7 в схемата. Той се наложи трудно над Тим Смичек с 4-6 7-6(1) 6-3 и също си осигури място сред последните 8.