Иснър отстрани Рамос-Виньолас в Рим. Напред продължава и Весели

Internazionali BNL d’Italia, първи кръг
Джон Иснър – Алберт Рамос-Виньолас 6-7(4) 7-6(4) 6-1

Джон Иснър напусна корта като победител в оспорвания двубой с поставения под №14 на турнир в Рим Алберт Рамос-Виньолас. Американецът се наложи с 6-7(4) 7-6(4) 6-1 и заслужено продължава във втори кръг, където го очаква победителят от германското дерби Филип Колшрайбер – Флориан Майер.

В първия сет имаше само един брейкбол, до който се добра Иснър, но съперникът му отрази, а до края нито имаше повече проблеми с подаването си, нито стигна до шанс да пробие.

В тайбрека обаче Рамос-Виньолас надигра изключително солидния си опонент, като един минибрейк за 5-3 му свърши работа – 7-6(4).

През втория сет никой от двамата тенисисти не стигна до възможност да вземе подаването на съперника, така че логичната развръзка отново бе тайбрекът, в който Джон Иснър се наложи със 7-6(4).

Испанецът изостана фатално 0-3 в третия сет и така и не възстанови пасива си, като в шестия гейм 23-ият в света материализира скрит мачбол, за да си заслужи правото да подава за победата при резултат 5-1, като лесно се справи в последния гейм от мача за крайното 6-1.

Междувременно място във втори кръг от надпреварата намери и Иржи Весели, който победи Дан Евънс с категоричното 6-3 6-1.