Иснър победи Надал и запази надеждите на отбора на света

Laver Cup, III кръг
Рафаел Надал – Джон Иснър 5-7 6-7(1)

Роджър Федерер и Ник Кирьос ще определят изхода на първия в историята турнир Laver Cup, който се провежда в Прага. Европа води с 12-9 преди последния двубой от програмата, който е между Роджър Федерер и Ник Кирьос.

Победа на Маестрото ще означава краен успех за европейците, а при положение, че спечели Ник, резултатът ще стане равен 12-12 и ще се играе двубой на двойки от един сет, който ще излъчи първенеца.

Иснър никога не бе побеждавал Матадора в предишните им 6 официални мача, но дочака часа си пред публиката в чешката столица.

Срещата продължи точно час и половина, а Иснър си помогна с 23 аса за победата над световния №1.

Американецът проби още в откриващия гейм и затвърди, но в десетия, в който сервираше за сета, позволи на Рафа да навакса изоставането си – 5-5. Последва слаб гейм на Надал и Иснър осъществи нов брейк, след което приключи сета с гейм на нула.

Втората част премина без пробиви, а в тайбрека Матадора успя да спечели само една точка.