Испански финал в Бощад

SkiStar Swedish Open, полуфинали
Давид Ферер – Алберт Рамос 5-7 4-6
Фернандо Вердаско – Гастао Елиаш 6-3 6-1

Испанец ще стъпи на трона на SkiStar Swedish Open, след като в полуфиналите Фернандо Вердаско отнесе Гастао Елиаш с 6-3 6-1, а Алберт Рамос пречупи Давид Ферер със 7-5 6-4. В сблъсъка на двамата левичари в неделя, Вердаско има предимство от 3-1 успеха в преките двубои, като взе чисти победи в последните два мача.

Днешният полуфинал беше страхотна възможност за Ферер да играе двубой на високо ниво след серията от контузии, но ветеранът пропиля твърде много шансове. Световният №13 водеше с 5-3 и пропусна три сетбола на свой сервис, а при 5-4 позволи да му се изплъзне и четвърти в подаването на съперника му. Рамос използва няколкото важни психологически победи, които спечели, за да пробие за 6-5 и да завърши пълния обрат със 7-5.

Сценарият се повтори като под индиго след почивката, когато Ферер излезе напред с 4-2, само че Рамос наниза четири поредни гейма и затвори мача с 6-4.

Във втория полуфинал имаше далеч по-малко интрига и Фернандо Вердаско отнесе за 65 минути Гастао Елиаш с 6-3 6-1. Испанецът потегли тромаво и изостана с 2-0, но спечели 6 от следващите 7 гейма и прати първия сет на сметката си. Вердаско бързо поведе с 2-0 във втората част, а Елиш взе почетен гейм, който се оказа и единственият му до края на двубоя.