Карлович отрази мачбол и се пребори с Хачанов, ще играе с Цонга

Erste Bank Open, 1/4 финал
Иво Карлович – Карен Хачанов 6-7(5) 7-6(5) 6-3

Иво Карлович записа 29 аса и спаси мачбол по пътя към победата срещу младия Карен Хачанов с 6-7(5), 7-6(5) 6-3 в четвъртфинален сблъсък във Виена.

Хърватинът бе на точка от загубата при 5-6 гейма във втория сет, но успя да се измъкне. 211-сантиметровият гигант спечели последвалия тайбрек със 7-5 точки, а в третата част отвори ранен аванс от 3-0 гейма и повече не погледна назад.

37-годишният Карлович вече има 1081 аса през този сезон и е сред номинациите за наградата „Завръщане на годината“ на АТП.

Следващият му опонент е шестият поставен Джо-Вилфрид Цонга, който надделя с 6-2 7-6(5) над Алберт Рамос.

Световният №15 наниза 10 аса и спечели 85% от точките си на първи сервис. Цонга проби на три пъти испанеца и не удържа само един свой сервис гейм.