Кевин Андерсън е първият финалист във Вашингтон

Citi Open, 1/2-финал
Кевин Андерсън – Джак Сок 6-3 6-4

Кевин Андерсън победи с 6-3 6-4 Джак Сок в първия 1/2-финал на Citi Open във Вашингтон и очаква развръзката от двубоя Кей Нишикори – Александър Зверев, за да разбере с кого ще спори за титлата. Победителят за първи път в кариерата си стигна до решителния мач в надпреварата.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за южноафриканеца, който в първите два гейма отпусна само точка – 2-0. 19-ият в световната ранглиста докара до дюс точките в третата част, но нищо повече.

Следващите няколко гейма минаха изцяло под диктовката на подаващите, а в осмия Сок отрази сетбол за 3-5. При този резултат Кевин сервираше за сета, като навакса пасив от 30-40 и се справи – 6-3.

Веднага след почивката Джак Сок отново не бе на необходимото равнище, изглеждаше недостатъчно фокусиран  и закономерно предаде подаването си в третия гейм – 1-2. Съперникът му затвърди и вече държеше всичко в своите ръце.

При дюс в шестия гейм 45-ият в ранглистата направи двойна грешка, с която предостави топка за рибрейк на опонента си. Отрази опасността с ас по правата. В следващото разиграване заби форхенд в мрежата, но отново се спаси с ас, а после с нова директна точка и ретур в аут поведе 4-2.

Американецът спаси точка за двоен брейк и намали на 3-4, а в осмия гейм поведе 15-40. Ефективността на Андерсън в критичните моменти и хладнокръвието му обаче определено действаха деморализиращо на съперника му – Кевин отрази първата точка за пробив с атака на мрежата, втората – с ас, и затвори гейма впоследствие – 5-3. При този резултат Андерсън сервираше за място на финала и дръпна бързо 40-0, а после с форхенд уинър по обратния диагонал материализира мачбола – 6-4