Кирьос и Лопес си размениха по сет, Гаске не успя да довърши Рамос

Уимбълдън, III кръг
Ник Кирьос – Фелисиано Лопес 6-3 6-7(2) и доиграване в неделя
Ришар Гаске – Алберт Рамос 2-6 7-6(5) 6-2 и доиграване в неделя

Още два мача от третия кръг при мъжете ще намерят развръзката си в неделната програма на Уимбълдън. Ришар Гаске обърна Алберт Рамос с 2-6 7-6(5) 6-2, но тъмнината не му позволи да завърши обрата си и французинът ще се нуждае от още един сет утре. Същевременно, Ник Кирьос измъкна откриващата част на двубоя с Фелисиано Лопес с 6-3, само че испанецът изравни със 7-6(2) преди съдията на стол да прекрати и тази среща.

Гаске нямаше загуба от Рамос от 2012-а насам и шокиращо предаде първия сет с доста категоричното 2-6 срещу съперник, който определено не е специалист на трева. Световният №10 потегли с пасив от 0-4 и не успя да го навакса. Втората част мина без пробиви, като Рамос на няколко пъти се измъкна, но Гаске все пак наложи волята си в тайбрека със 7-5 точки. Французинът се изстреля напред в резултата с 5-1 гейма в третия сет и рутинно го затвори с 6-2 преди срещата да бъде отложена за неделя.

А Кирьос и Лопес излязоха доста „поизстинали“ на корта, след като може би са очаквали мачът им да започне два или три часа по-рано. Двамата си размениха по един пробив в първите 2 гейма, а при 3-3 австралиецът трудно удържа подаването си, след което поиска медицински таймаут заради кръвотечение в носа. Това разстрои ритъма на Лопес и той допусна пробив, който Кирьос затвърди и затвори сета с 6-3.

Испанецът удари с брейк за 4-2 гейма след почивката и макар равенството да беше възстановено при 5-5, той все пак изтръгна последвалия тайбрек със 7-2 точки преди и този двубой да бъде прекъснат.