Кирьос избра да играе на ръба на бръснача и приключи безславно с US Open

US Open, I кръг
Ник Кирьос – Джон Милман 3-6 6-1 4-6 1-6

Ник Кирьос загуби мача си от първи кръг на тазгодишния US Open, отстъпвайки на Джон Милман с 3-6 6-1 4-6 1-6. Австралиецът игра непостоянно срещу сънародника си през по-голямата част от двубоя, а на моменти и безразсъдно.

Милман спаси труден трети гейм, в който отрази три брейкбола, за да излезе отново напред в резултата – 2-1. Нещата обаче бързо се обърнаха, Кирьос почна да бърка и остави съперникът му да определя темпото, което доведе до пробив в осмия гейм за 3-5. Така Джон сервираше за сета и не отпусна точка.

Проблемите за Ник продължиха в началото на втория сет, когато изостана 0-40 в подаването си, но успя да се измъкне. Кирьос проби за 3-1, а в петия гейм намери началния си удар в критичен момент, спасявайки две топки за рибрейк – 4-1.

Ник подпечата пълната промяна в съотношението на силите с двоен пробив и при 5-1 сервираше за изравняване на сетовете, приключвайки с гейм на 15.

В началото на третия сет обаче започна да се държи за рамото и лицето му издаваше, че изпитва сериозна болка. Все пак, той успя да вземе подаването си за 1-1, а след третия гейм взе медицински таймаут.

След прекъсването 17-ият в света нямаше проблеми, но такива си навлече със съдията на стола, след като бе обвинен, че псува. Негативните емоции се пренесоха в играта му и в десетия гейм при 4-5 Ник предаде подаването си – 4-6.

Не по-добре започна четвъртият сет за него, след като счупи ракетата си и осигури точка за съперника заради второто си провинение. Във втория гейм Ник пласира бекхенд в мрежата при дюс, но спаси опасността със ас – 40-40. Кирьос играеше на ръба на бръснача и сервираше агресивно на първи и втори сервис. Спаси нов брейкбол, но после направи двойна грешка, след която бе матиран с пасинг шот – 0-2.

Милман затвърди за 3-0 и запази самообладание. Опонентът му всячески опитваше да избягва по-консервативните отигравания, което доведе до нови неприятности. В шестия гейм Кирьос спаси три брейкбола, но с 58-ата си непредизвикана грешка донесе нова точка за пробив, която не успя да отрази – 1-5. В следващата част Милман лесно довърши всичко – 6-1.