Кирьос на 1/4-финал в Токио без игра, Монфис не остави шансове на Симон

Ник Кирьос се класира за четвъртфиналите на турнира в Токио без игра, след като неговият съперник – ветеранът Радек Щепанек, се отказа преди мача заради контузия в гърба.

В спор за място на полуфиналите младият австралиец ще се изправи срещу Жил Мюлер, който продължи победни си ход след 6-3 6-4 над Маркос Багдатис.

36-ият в световната ранглиста реши мача с по един пробив във всеки от сетовете.

Гаел Монфис не остави шансове на Жил Симон във френското дерби, надделявайки над сънародника си с 6-1 6-4 за 77 минути. Това бе първа победа за Гаел над Симон от 2012-а в Монпелие.

За този период двамата се срещнаха 4 пъти и неиземнно Монфис губеше.

Днес обаче той премина експресно през първия сет, който спечели с два брейка за 25 минути.

Във втората част Симон осъществи ранен пробив за 2-0 и затвърди, но Монфис навакса изоставането си в седмия гейм, а в деветия проби отново за 5-4 и затвори мача на свой сервис.

Негов съперник на четвъртфинал ще бъде Иво Карлович, който отстрани Янко Типсаревич с добре познат резултат – 7-6(9) 7-6(5).