Кирьос на финал в Атланта

BB&T Atlanta Open, полуфинал

Ник Кирьос – Йошито Нишиока 6-3 3-6 6-3

Ник Кирьос продължава борбата за втора ATP титла в кариерата си, след като преодоля сериозен тест в лицето на Йошито Нишиока в турнира BB&T Atlanta Open. Австралиецът имаше нужда от час и 36 минути, за да си заслужи място на финала след успех с 6-3 3-6 6-3. Кирьос изстреля 16 аса и спаси три от общо четирите брейкбола, до които противникът му достигна.

“Денят бе горещ и влажен – каза Ник на корта след края на мача. – Йоши е класен играч, той те кара да отиграваш много топки и да влизаш в дълги разигравания. Публиката бе страхотна, а аз показах дух за победа в третия сет.“

“Чувството е хубаво. Знаех още в началото на седмицата, че мога да стигна дотук. Не е изненадващо, а заслужено.”

Кирьос пръв проби в мача още при 2-1 след печеливш удар от форхенд по правата. Австралиецът доминираше от основната линия именно с любимия си форхенд в тези минути. Нишиока отрази два сетбола при 2-5, но със сервис гейм на нула Кирьос приключи частта с 6-3 малко по-късно. Ник записа 15 уинъра и загуби само една точка на първи сервис в сета.

Отговорът на японеца бе подобаващ. Той бе много търпелив и постоянен във втория сет и се възползва от непредизвиканите грешки на опонента си. Нишиока проби мигновенно и спечели сета с 6-3, а Кирьос сякаш бе само тялом на корта и отиграваше много топки като на демонстративен двубой.

Австралиецът отново намери ритъма си в третата част и реализира четвъртия си брейкбол в шестия гейм, за да поведе решително. Кирьос се възползва още от първия си мачбол след неспасяем изстрел от сервис към форхенда на Нишиока и си гарантира място в мача за титлата в неделя.

На финала Ник ще срещне Джон Иснър или Рейли Опелка.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.