Кирьос отпадна в първи кръг в Жухай

Zhuhai Open, първи кръг
Андреа Сепи – Ник Кирьос 7-6(5) 6-1

Ник Кирьос отпадна още в първия си мач в Жухай. Австралиецът прекара на корта 66 минути, преди да напусна надпреварата след поражение с 6-7(5) 1-6 от Андреа Сепи.

Ветеранът навакса пробив пасив и спаси три сетбола, за да стигне до тайбрек. Победата в дългия гейм също не дойде лесно, след като съперникът му на два пъти успяваше да се върне в резултата.

Втората част бе рутинна за 35-годишния състезател. Макар да вкара 80% от първите си начални удари, Ник спечели едва половината от точките на първи и едва 25% от точките на свой втори сервис.

Сепи загуби само четири точки в подаванията си в сета и го спечели за експресните 24 минути.

В следващия кръг Андреа ще играе срещу Жижен Жан.

Лука Пуй също напусна турнира след изненадващо поражение. Петият поставен отстъпи на Уо Куон Соон с 6-7(4) 2-6. Следващото препятствие пред квалификанта ще бъде Дамир Джумхур.