Кирьос с бърза победа в първия си мач след US Open

Ник Кирьос постигна лесна победа в първия си мач от четвъртфинала на US Open насам. Австралиецът спаси брейкбол в откриващия гейм на мача срещу Чун-Хсин Ценг и до края не даде никакви шансове на съперника си – 6-3, 6-1 за малко над час на корта.

Австралиецът спечели 25 от 29 точки на първи сервис като единствените му проблеми бяха в началото на мача и бяха свързани с влажността и различния въздух спрямо Сидни. „Кортът е по-бърз от нормалните хард кортове. Не се оплаквам от това. Това ще подхожда на стила на тези, които сервират мощно, обичат да взимат топката рано и имат плоски бекхенди.“

„Аз играх доста стабилно. Започнах бавно, но не играя толкова много мачове, така че е трудно веднага да бъда конкурентен. След като спечелих първото си подаване намерих формата си и играх много добре.“

За Кирьос, който вече има 36 победи през сезона, предстои мач във втори кръг срещу Камил Майхжак. Австралиецът е имал добри резултати в Япония в миналото. През 2016а той спечели титлата в Токио, а освен това има две купи от надпревари при юношите.

Само до преди няколко седмици Ник говореше, че US Open ще бъде последният турнир през сезона му. Изглежда по-сериозното отношение към кариерата му се пренася и към календара му, защото тепърва му предстои да играе в Базел, както и да участва за първи път на Мастърса в Париж. След това по всяка вероятност с Танаси Кокинакис ще бъдат част от двойковата надпревара на Финалите на АТР в Торино.