Клижан пренесе победната си серия в Умаг, бързи успехи за Весели и Карено-Буста

Konzum Croatia Open Umag, I кръг
Мартин Клижан – Енрике Лопес-Перес 6-2 7-5

Мартин Клижан показа, че не е загубил победната инерция от Хамбург и даде заявка за трофея от Konzum Croatia Open Umag с 6-2 7-5 над Енрике Лопес-Перес на старта. Словакът заслужи титлата на германска земя със страхотен тенис през миналата седмица, а в първия кръг в Умаг свърши професионално своята работа и обезличи испанския си съперник.

Клижан рано демонстрира превъзходството си и проби още в първия гейм, след което дублира аванса си за 4-1 и с категоричен гейм на нула затвори откриващия сет. Шампионът от Хамбург удари веднага след почивката, само че този път световният №196 направи рибрейк и се стабилизира в мача. Клижан трябваше да чака до 11-ия гейм, когато поведе с 0-40 на сервис на Лопес-Перес и материализира последния брейкбол, след което нанизи четири бързи точки на свой начален удар за крайното 6-2 7-5.

Словакът ще се изправи във втори кръг срещу сънародника си Андрей Мартин, който отстрани Сергей Стаховски със 7-6(4) 6-4. Двама хървати днес напуснаха турнира – Нино Сердарушич загуби с 4-6 2-6 от Теймураз Габашвили, а контузия принуди Франко Скугор да се оттегли във втория сет срещу Томаш Фабиано при резултат 0-6 1-4.

Същевременно, Иржи Весели и Пабло Карено-Буста си осигуриха билети за втори кръг за по 80 минути на корта съответно с 6-3 6-1 над Михаел Линцер и 6-4 6-4 срещу Андреас Сепи. Чехът ще се сблъска с Карлос Берлок, докато испанецът очаква Габашвили.