Колшрайбер върза първия „геврек“ в Маракеш и се класира на 1/4-финал

GRAND PRIX HASSAN II, II кръг

Филип Колшрайбер – Жереми Шарди 6-0 2-6 6-3

Филип Колшрайбер върза първия „геврек“ на тазгодишното издание на турнира в Маракеш и се наложи с 6-0 2-6 6-3 над Жереми Шарди, достигайки 1/4-финалната фаза на надпреварата.

Поставеният под №3 в основната схема наложи разнообразния си стил от самото начало и проби в откриващия гейм, а после затвърди за 2-0.

Германецът караше съперника да тича, разхождаше го по основната линия, играеше къси и държеше Шарди под напрежение. Френският тенисист трябваше през цялото време на е фокусиран на 100%, защото всеки миг невнимание означаваше точка за Колшрайбер.

66-ият в света не удържа подаването си за втори пореден път и изостана 0-3, а после не взе точка от посрещане. Неприятностите за Шарди продължиха и въпреки че той запази спокойствие, така и не взе гейм до края – 0-6.

Шарди не само се съвзе след почивката, а в четвъртия гейм върна интригата, реализирайки брейк за 3-1. В следващата част Колшрайбер продължи да показва богатия си арсенал, но така и не стигна до точка за рибрейк – 1-4.

66-ият в света подпечата пълната метаморфоза в представянето си с нов брейк в осмия гейм, който му осигури изравняване на сетовете – 6-2.

Началото на решаващия сет почна обещаващо и изглеждаше, че двамата най-накрая ще оправдаят очакваният за оспорван двубой. В петия гейм 32-ият в ранглистата поведе 40-15 от посрещане и проби от първи опит, а после оцеля в тежък сервис гейм, отразявайки две точки за рибрейк – 4-2.

С това и интригата приключи, а Шарди нямаше сили за финален щурм. В деветия гейм той подаваше за оставане в мача, но изостана 0-40 и на първия мачбол Колшрайбер сложи край на спора – 6-3.

Следващият съперник на германеца е Ян-Ленард Щруф.