Копил изненада Шварцман и очаква Мъри или Куевас в Антверпен

European Open, осминафинал
Мариус Копил – Диего Шварцман 6-4 5-7 7-6(7)

Мариус Копил спечели драматичния сблъсък с Диего Шварцман в Антврепен и вече е на четвъртфинал. Световният №92 трябваше да се бори почти три часа и да чака до четвъртия си мачбол, за да победи с 6-4 5-7 7-6(7).

Третият поставен изоставаше още от самото начало на срещата, но показа своята добре позната борбеност и имаше много шансове да стигне до позитивен развой. В първата част спаси сетбол и върна пробива за 4-5, но рибрейк даде аванс на румънеца.

В третия сет Копил изостана с брейк, но и този път отговори още в следващия гейм, след което дори стигна до мачбол от посрещане при 5-4. Аржентинецът обаче се измъкна и се добра до тайбрек.

В него Шварцман заличаваше изоставане от пробив на цели три пъти, като междувременно спаси и още два мачбола, но при 7-7 отново загуби подаването си и този път Копил материализира появилата се възможност.

В следващия кръг той ще срещне Анди Мъри или Пабло Куевас.

Франсис Тиафо също продължава напред след чиста победа над Ян-Ленард Щруф с 6-3 6-4. Очаква го двубой с Гаел Монфис или Яник Синер.