Край на победната серия на Дел Потро – Иснър е на финал в Маями

Край на победната серия на Дел Потро - Иснър е на финал в Маями

Miami Open, полуфинал
Джон Иснър – Хуан Мартин дел Потро 6-1 7-6(2)

Джон Иснър изигра един от най-силните мачове в кариерата си и сложи край на победната серия на Хуан Мартин дел Потро. Американецът имаше нужда от само час и 23 минути, за да се класира за финала на Miami Open след победа с 6-1 7-6(2).

В първия сет предимството на Иснър бе тотално. Гигантът пласира серия от топовни изстрели от ретур и след само 10 минути поведе с 3-0 гейма, записвайки 9 уинъра на сметката си.

Умората си личеше явно у Дел Потро, чиято средна скорост на ударите от дъното на корта бе с 15 мили в час по-ниска от тази на Иснър – 76 срещу 61. Вторият пробив не закъсня минути по-късно след двойна грешка и форхенд с рамката на аржентинеца, с което Големият Джон поведе с 5-1.

208-сантиметровият гигант затвори сета хладнокръвно с помощта на бомбения си сервис. Иснър завърши сета с 19 уинъра (13 от основната линия и 6 аса) срещу 0 за Дел Потро. Частта продължи едва 26 минути, а многобройните фенове от Аржентина на трибуните нямаха никакви поводи за радост.

Във втория сет Дел Потро стабилизира сервиса си, а Иснър записа уинър от форхенд със скорост 188 километра в час в четвъртия гейм.

И двамата взимаха безпроблемно подаванията си до 4-4, когато шампионът от Индиън Уелс бе хванат на няколко пъти в крачка в близост до мрежата и Иснър получи скрит мачбол. Първият начален удар на Дел Потро обаче дойде на помощ и Кулата от Тандил се измъкна и поведе с 5-4.

Забелязваше се обаче, че аржентинецът изпитва огромни затруднения дори срещу втория сервис на своя опонент, заради голямото количество въртеливо движение, което Иснър придаваше на топката.

Логично се стигна до тайбрек, в който американецът веднага поведе с мини-пробив благодарение на елегантно стоп воле. Вездесъщият му сервис бе безотказен и в дългия гейм и резултатът бързо набъбна до 5-2 точки, а с помощта на бекхенд пасинг по правата Иснър получи 4 поредни мачбола.

Още при първия великанът показа, че играта му не се изчерпва само с брутална сила и с ново технично стоп воле, този път от бекхенд, мачът приключи за радост на повечето фенове на Централния корт в Маями.

Това ще бъде четвърто участие на Иснър във финал от сериите “Мастърс 1000”. В предишните три случая той неизменно бе на губещата страна, но противник винаги му бе представител на т.нар. “Голяма четворка”. Този път американецът ще се изправи срещу Александър Зверев или Пабло Кареньо Буста, чийто двубой започва около 02:00 ч. след полунощ българско време.