Кристиан Гарин отпадна от турнира в Делрей Бийч, Корда елиминира Томи Пол

Delray Beach Open

Крисчън Харисън – Кристиан Гарин 7-6(3), 6-2

Себастиан Корда – Томи Пол 4-6, 6-3, 6-2

Световният №22 Кристиан Гарин отпадна от турнира в Делрей Бийч след загуба във втори кръг от представителя на домакините Крисчън Харисън. Чилиецът бе първи поставен в схемата и основен фаворит в надпреварата, но намиращият се на 789-то място в ранглистата Харисън игра много уверено срещу именития си опонент и поднесе една от най-големите сензации от началото на сезона.

Мачът започна чудесно за Гарин, който поведе с 3-0 след ранен пробив, но след това в играта на чилиеца настъпи внезапен спад, който позволи на опонента му също да пробие и да изравни резултата.

Двамта си размениха по още един гейм, след което Гарин отново поведе при 5-4. Харисън обаче отговори с гейм на нула, след което отново проби и осъществи обрат. Американецът стигна до три поредни сетбола в дванадесетия гейм, но не успя да реализира нито един от тях и така се стигна до тайбрек. В него Гарин проби пръв и поведе с 3-1, но след това Харисън реализира шест безответни точки и триумфира в сета.

Харисън на два пъти поведе в началото на втория сет, но Гарин успяваше да изравни. В следващите три гейма американецът даде само три точки на своя опонент и поведе с 5-2, а в осмия стигна до два поредни мачбола, които обаче бяха спасени от Гарин. Харисън стигна до трета възможност, която успя да реализира и по този начин оформи крайното 7-6(3), 6-2 в своя полза.

В друг нач от вчерашната програма на турнира американецът Себастиан Корда намери място на 1/4-финалите на турнира след победа в три сета над своя сънародник Томи Пол. Там Корда ще се изправи срещу друг представител на домакините – втория в схемата Джон Иснър. Това ще бъде първи 1/4-финал за Корда на ниво ATP.

Пол поведе с 2-0 в първия сет след ранен пробив, но след това Корда върна жеста и възстанови равенството. След това резултатът вървеше гейм за гейм до 4-4, когато Томи Пол реализира решаващ пробив, който му донесе успеха в сета.

Корда започна по чудесен начин втората част, като в първите два гейма даде само една точка на своя опонент. В хода на сета Пол успя да намали изоставането си на един гейм при 4-3, но след това Корда успя да пробие сервиса на своя опонент и изравни резултата в мача.

Възпитаникът на Андре Агаси поведе и в заключителния сет след като спаси две поредни точки за пробив, но след това Пол успя да изравни резултата. Това изобщо не притесни Корда, който изигра един от най-силните си периоди в мача и поведе убедително с 4-1. Пол намали изоставането си, но в следващите два гейма Корда бе почти безгрешен и оформи крайното 4-6, 6-3, 6-2 след 2 часа и 10 минути игра.