Куевас е следващият опонент на Димитров в Женева

Gonet Geneva Open, 1/8-финал

Пабло Куевас – Артур Казо 6-2, 6-4

Световният №102 Пабло Куевас ще бъде противникът на Григор Димитров в днешния 1/4-финал на ATP 250 турнира в Женева. Уругваецът достигна до трети кръг на основната схема, след като победи в два сета 18-годишния французин Артур Казо (№572 в ранглистата). Предстоящият мач ще бъде пети между първата ни ракета и уругваеца, като до момента балансът в съперничеството им е 3-1 победи в полза на Димитров.

Казо поведе на два пъти в началото, но Куевас не позволи на тийнейджъра да нтрупа преднина и успяваше да изравни. Опитният южноамериканец осъществи обрат, като проби в петия гейм, след което затвърди пробива, спечелвайки подаването си на нула и по този начин направи резултата 4-2 в своя полза. Френският тенисист опита да окаже съпротива, но Куевас проби отново, а впоследствие спечели убедително сета с 6-2.

Втората част започна по аналогичен начин – Казо спечели първите си два сервис гейма, но въпреки това отново допусна неговият опонент да обърне резултата и Куевас поведе с 4-2. Французинът редуцира пасива си, като спечели седмия гейм, но след това играта бе спряна заради дъжд и се наложи мачът да се доиграе днес.

След подновяването Казо опита да постави Куевас под напрежение, но уругваецът запази контрола върху сета и не позволи на младия си опонент да осъществи пробив, като по този начин надделя с 6-2, 6-4 след час и половина игра.