Куевас, Матьо и Алмагро не допуснаха изненади на старта в Хамбург

The German Open, I кръг
Пол-Анри Матьо – Жералд Мелцер 6-4 7-6(5)
Пабло Куевас – Флориан Майер 6-4 6-3
Николас Алмагро – Ян Сатрал 6-3 3-6 6-2

Фаворитите изкараха сравнително лек първи работен ден на тазгодишното издание на German Open в Хамбург, като Пол-Анри Матьо отстрани 25-годишния австриец Жералд Мелцер с 6-4 7-6(5), Пабло Куевас профуча покрай Флориан Майер с 6-4 6-3, а Николас Алмагро загуби сет, но пък беше категоричен в решителните мигове срещу Ян Сатрал за крайното 6-3 3-6 6-2.

Поставения под №3 в схемата Куевас, който преди три седмици игра финал в Нотингам, днес използва уменията си на клей и бързо се разправи със специалиста на трева Майер за 75 минути. Уругваецът проби за 4-3 и в двата сета, като приключи мача с още един брейк за 6-3 от третия си мачбол. Куевас продължава срещу Тиаго Монтейро, който отстрани Миша Зверев със 7-6(5) 6-4.

Колкото до мача на Матьо, 34-годишният ветеран изостана с 1-4 в първия сет, но с три поредни пробива и общо пет безответни гейма изтръгна частта с 6-4. Двамата си размениха 4 брейка в първите шест гейма след почивката, а след това настъпиха спокойни минути на корта и скоро дойде време за логичниия тайбрек. В него опитният французин успя да приключи спора в два сета след успех със 7-5 точки.

Николас Алмагро пък показа моментни колебания срещу Ян Сатрал, но все пак намери пътя към победата срещу квалификанта. Съперниците си размениха по един огледален сет решен с едничък пробив и след 65 минути на корта, битката започна отначало. Алмагро взе ранен пробив аванс за 2-0 и нататък контролираше сета, като го приключи с още един удар по подаването на Сатрал за 6-2. Испанецът ще има доста по-сериозен съперник във втори кръг в лицето на Пол-Анри Матьо.