Квалификант елиминира Вердаско в Кито, Бургос продължава защитата на титлата

Виктор Естрея Бургос, поставен под №5 в основната схема, запази живи надеждите си за защита на титлата от турнира Ecuador Open Quito, след като победи Андрей Мартин със 7-5 6-1 и подпечата мястото си за четвъртфиналите. През миналата година той стана първият играч от Доминиканската Република с титла от ATP веригата.

В следващия кръг Бургос ще се изправи срещу квалификанта Ренцо Оливо, който изненада четвъртия поставен Фернандо Вердаско със 7-6(5) 3-6 6-3 за близо два часа игра. Аржентинецът наниза 15 аса, а испанецът – 6. Оливо, №158 в световната ранглиста, достигна до втория си четвърфинал в тура. През 2014-а, също от квалификациите, игра четвъртфинал в Бостад, който загуби от бъдещия шампион Пабло Куевас.

Седмият поставен Алберт Рамос-Винолас се измъкна трудно срещу Раджийв Рам за крайното 6-7(5) 6-3 7-5 в рамките на два часа и 20 минути. 31-годишният Рам, който никога не е печелил два поредни мача в основната схема на турнир от ATP на клей, сервираше за победата при 5-4 в решителния сет, но Рамос взе следващите три гейма, с което и успеха.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу сънародника си Фелисиано Лопес. Вторият поставен също имаше тежък мач, след като загуби първия сет от бразилеца Жоао Соуза, но след това го обърна за крайното 4-6 7-6(5) 6-2.