Квалификант отстрани двукратния шампион Иснър в Оукланд, аут е и защитаващият титлата си

ASB Classic, първи кръг
Грегоар Барер – Джон Иснър 6-7(3), 7-6(5), 6-3

Френският квалификант Грегоар Барер записа една от най-големите победи в кариерата си, след като отстрани двукратния шампион от турнира в Оукланд Джон Иснър.

Световният №88 видя 28 аса от американеца, но все пак съумя да го победи след 6-7(3), 7-6(5), 6-3. За Барер, който в първия кръг на пресявките отстрани Александър Лазаров, това е четвърти успех над съперник от топ 50.

Единственият пробив в целия мач дойде в осмия гейм на третия сет, когато французинът реализира страхотен ретур уинър след втори сервис на американеца.

До момента Барер нямаше успех над толкова вискоранкиран съперник на открито, но всъщност и днес това не му се наложи. Причината е, че заради циклона Хейс всички срещи бяха преместени в зала. Барер изигра чудесен мач на собствения си сервис с 84% ефективност на първи и 69% на втори. Той така и не даде възможности за пробив.

В същото време 28-те аса на Иснър го доближиха само на 12 от това да се превърне в първия човек с 14 хиляди аса на ниво АТР. За Барер следва мач със сънародника му Констант Лестиен.

Аут от турнира е и победителят в надпреварата от 2022-а Юго Умбер. Той отпадна след 6-7(4), 6-7(3) от Кристофър Юбенкс.