Лайович елиминира Иснър, победи за Цонга и Тийм в Буенос Айрес

Сърбинът Душан Лайович поднесе изненада на турнира в Буенос Айрес, след като отстрани четвъртия поставен Джон Иснър в оспорван мач, завършил със 7-6(10) 4-6 7-6(6) за световния №79. Иснър започна директно от втория кръг и трябваше да преглътне ранно разочарование. На четвъртфиналите Лайович ще спори с Доминик Тийм.

Петият поставен австриец достигна втория си четвъртфинал през сезона, след като обърна португалеца Гастао Елиас с 3-6 7-6(7) 6-3.

Джо-Вилфрид Цонга дебютира успешно на турнира Argentina Open и даде само три гейма на представителя на домакините Леонардо Майер – 6-1 6-2. Така световният №9 се класира за четвъртфиналите на надпреварата в аржентинската столица.

Цонга проби на два пъти в първия сет и го взе само за 25 минути. Подобна бе доминацията му и във втората част, когато проби за 2-1 и затвърди с гейм на нула. При 5-2 французинът достигна до два мачбола и успя от втория. Така Майер записа осма поредна загуба срещу тенисист от Топ 10, като единствената му победа срещу представител на челната десетка бе на финала в Хамбург през 2014-а над Давид Ферер.

Следващият съперник на Цонга ще е Николас Алмагро. По-рано испанецът надделя с 6-3 4-6 6-4 над Федерико Делбонис.

Хуан Монако си осигури двубой във втория кръг срещу водача в схемата и миналогодишен шампион Рафаел Надал, след като елиминира Марко Чекинато с 6-1 6-3 за малко повече от час.