Лесен старт за Кирьос в Атланта, следва четвъртфинал с Вердаско

BB&T Atlanta Open, осминафинал
Ник Кирьос – Джаред Доналдсън 7-6(4) 6-3

Ник Кирьос трябваше да изчака гръмотевичната буря да премине, а след това засипа Джаред Доналнсън с куп мощни сервиси и 9 аса за крайното 7-6(4) 6-3, с което си осигури място на четвъртфиналите на BB&T Atlanta Open. Това беше първи мач за поставения под №2 в схемата в тазгодишното издание на турнира и австралиецът го изигра с голямо самочувствие и очевидно се забавляваше на корта.

Кирьос се справяше почти безупречно на свой сервис като единствено в седмия гейм му се наложи да отрази брейкбол, но при 6-5 той пропусна два на начален удар на Доналдсън. Австралиецът все пак взе ранен минипробив аванс за 2-1 в точки в тайбрека и го затвори с още един такъв за 7-4.

Световният №18 бързо пречупи съпротивата на съперника си след почивката и поведе с 4-0 гейм, а макар Доналдсън да върна единия брейк за 2-4, Кирьос приключи мача с още един пробив за 6-3 и продължава напред срещу Фернандо Вердаско.

„Знаех, че Джаред ще играе уверено, защото имаше силна седмица в Торонто – каза Ник. – В последно време не играя много мачове, така че се радвам, че се класирах напред. Условията днес наистина пасват на играта ми. Ще трябва да играя още по-силно срещу Вердаско, защото ме очаква тежък мач.“