Алкарас – Синер и още три финала: Коментирайте днешните мачове

Алкарас - Синер и още три финала: Коментирайте днешните мачове

Очаква ни много вълнуващ неделен ден с четири финала на най-високо ниво.

Вниманието определено ще бъде насочено към Умаг, където в 21 часа един срещу друг излизат две от най-ярките млади звезди в момента – Карлос Алкарас и Яник Синер.

Испанецът води с 2-1 победи в официалните им мачове като Синер записа успеха си на Уимбълдън преди няколко седмици. Двамата са играли помежду си още като деца, а сега залогът е голям. Алкарас получи лека контузия в полуфинала си, което също би могло да изиграе роля.

Преди това ще разберем имената на двете шампионки при жените през седмицата. В 14 часа на финала в Прага излизат Мари Бузкова и Анастасия Потапова.

Местната тенисистка не загуби нито сет и ще се надява да спечели първа WTA титла след три загубени финала до момента. За Потапова трофей би бил втори на това ниво. Двете играха помежду си в квалификациите в Маями по-рано през годината, където Бузкова спечели в три сета.

2 часа по-късно стартира и финалът на клея във Варшава, до който достигнаха Каролин Гарсия и Ана Богдан.

Гарсия е във великолепна форма като спечели 17 от последните си 20 години, което ѝ позволи да спечели титлата в Бад Хомбург и да достигне до втората седмица на „мейджър“ за първи път от две години. Тук тя хвърли сензацията, отстранявайки Ига Швьонтек и определено влиза като фаворит във финала в търсене на 9-а титла.

За Богдан, която имаше едва три победи на ниво WTA през 2022-а, това ще е първи финал изобщо, а до него тя достигна без да загуби сет. Французойката е спечелила единствения мач помежду им – през 2017-а на Уимбълдън.

В полунощ стартира и финалът на АТР 250 турнира в Атланта, до който достигнаха Алекс де Минор и Дженсън Бруксби. Де Минор е бивш шампион в турнира, но Бруксби впечатлява от началото на седмицата като отстрани Беноа Пер, Макензи Макдоналд, Джон Иснър и Франсис Тиафо.