Джокович и Беретини закриват програмата: Коментирайте днешните мачове

Последната стъпка преди полуфиналите на US Open.

Във вечерта на сряда срещу четвъртък ни очакват редица интригуващи мачове. Новак Джокович се изправя срещу, на хартия, най-трудното си предизвикателство от началото на турнира – Матео Беретини. В последния двубой от програмата за деня (около 03:30 – 04:00 сутринта) ще видим повторение на финала от Уимбълдън.

Два от трите им мача досега са били на турнирите от Големия шлем през настоящия сезон – освен битката за титлата в All England Club, двамата се засякоха и на четвъртфинал в Париж, като резултатът и в двата случая бе сходен – 3-1 сета в полза на световния №1.

Продължава и вълнуващата серия на младата Ема Радукану, която ще се изправи срещу златната медалистка от Токио Белинда Бенчич.

Макар жаждата за нови лица да поставя фокуса върху световната №150, няма как да не отбележим, че швейцарката се намира във фантастична форма – 13 победи от 14 мача ѝ носят нужната увереност преди четвъртфинала. Същото обаче до голяма степен може да се каже и за нейната опонентка. Радукану няма загубен сет досега в Ню Йорк и също натрупа успехи по време на подготовката си, макар и на турнири от по-ниско ниво.

Александър Зверев е абсолютен фаворит срещу Лойд Харис и ще опита да увеличи победната си серия на 16 мача. Южноафриканецът пък е една от изненадите на турнира с победи над Карен Хачанов, Шаповалов и намиращия се в добра форма Опелка.

Вторият дамски мач за вечерта противопоставя Мария Сакари и Каролина Плишкова, като това е първата им среща извън клея в Рим. В Свещения град двете си размениха по една победа през последните четири години.

„Артър Аш“, начало в 19:00 ч.