Проследихте на живо: Григор Димитров – Карлос Алкарас 6-2, 6-4

Проследихте на живо: Григор Димитров - Карлос Алкарас 6-2, 6-4

Григор Димитров се изправя срещу Карлос Алкарас в последния четвъртфинал на Мастърс турнира в Маями. Двубоят стартира в 1 часа след полунощ на „Хард Рок Стейдиъм“.

Димитров достигна до първото си участие на този етап в Маями след успех над Хуберт Хуркач, докато Алкарас загуби общо 15 гейма в мачовете си срещу Роберто Карбайес Баена, Гаел Монфис и Лоренцо Музети.

Предстоящият мач е пети в съперничеството на двамата. Испанецът спечели първите три, но Григор триумфира при последната им среща, която бе в Шанхай в края на миналата година.

Победителят ще срещне Александър Зверев в полуфинал. По-рано през деня германецът победи в два сета Фабиан Марожан.

Коментари на живо:

Мачът започна с труден сервис гейм, в който Алкарас стигна до брейкбол, след като спечели и трите по-дълги разигравания. Григор се измъкна, след като в последвалото разиграване Карлитос сбърка бекхенд по правата на опразнен корт. Българинът взе бързо следващите две точки, с което и гейма.

Следващият гейм започна с феноменален бекхенд ретур уинър, който зададе посоката и на следващите точки. Григор продължи да поема топката много рано след отскок при ретур и стигна до още няколко бързи точки. При 15/40 Алкарас спаси първия брейкбол с ас, но при втория сбърка.

Третият гейм продължи над 8 минути като в него Димитров отрази три шанса за връщане на пробива, след като в началото направи няколко непредизвикани грешки от форхенд. Той все пак намери начин да отрази възможностите и да затвърди аванса си.

Последва нов маратонски гейм, в който от 40/0 се стигна до шанс за втори пробив пред Димитров. В следващите минути двамата направиха няколко страхотни разигравания като Григор имаше още една възможност, но този път Алкарас оцеля и записа първия си гейм в мача.

Бившият №3 в света разчиташе на сервира си в петия гейм, което не попречи на Алкарас да стигне до равенство. Все пак този път шансове за пробив нямаше и Григор поведе с 4-1.

Карлитос показа, че повишава нивото, взимайки подаването си на 0, но пък Димитров на свой ред отговори с бърз гейм за 5-2. Сервирайки за оставане в сета, Алкарас отново показа несигурност и не успяваше да отговори на бързите ретури. Негова топка в аут при втория сетбол сложи край на първата част.

Вторият сет започна с няколко лесно спечели гейма от сервиращите преди при 2-1 Григор да използва колебанията на съперника си и със серия от нови прекрасни изпълнения да пробие за 3-1. Пробивът бе затвърден с гейм на 0, а Димитров дори имаше брейкбол за 5-1.

Това бе и моментът, в който Алкарас демонстрира съпротивителни сили. Той измъкна подаването си, а след това изигра перфектен гейм, довел до пробив на 0. Серията му стигна до три поредни гейма и изравняване за 4-4.

Димитров не се притесни особено и взе важния девети гейм, което му позволи отново да демонстрира високото си ниво на ретур. То отново даде резултат и така се стигна до два мачбола при 15/40. Още при първия Алкарас не издържа и прати форхенда си в аут.