Проследихте на живо: Григор Димитров – Даниил Медведев 4-6, 6-4, 6-3

В сряда вечер Григор Димитров излиза срещу Даниил Медведеяв в мач от четвъртия кръг на Мастърса в Индиън Уелс.

И за двамата това е първи случай, в който са в тази фаза на турнира, като Григор го постигна след победи над Даниел Алтмайер и Райли Опелка в по два сета. Българинът определено изглежда в добро състояние в последните седмици, след като в Сан Диего достигна до първия си полуфинал през сезона.

Днес срещу себе си обаче има шампиона от US Open, който през 2021-а има 50 победи, включително 38 на хард и общо четири титли. В момента световният №2 е в серия от 10 поредни успеха.

Това ще бъде пети мач помежду им като руснакът спечели последните три. Сред тях бе полуфиналът на US Open преди две години, както и двубоят им през септември на Мастърса в Синсинати, спечелен от Медведев с 6-3, 6-3. Григор ще опита да стигне до 28-ата си победа над тенисист от топ 10 и първа след тази над Доминик Тийм на Australian Open тази година.

Двубоят ще стартира след края на мача между Диего Шварцман и Каспър Рууд, който стартира в 21 часа.

Коментари на живо:

0-1 Пробив, Медведев. Първият гейм продължи 7 минути и за съжаление отиде на сметката на руснака след серия от изключително дълги разигравания. Всъщност първите 8 бяха със средна продължителност 16 удара. Димитров имаше геймбол, но Медведев спечели точка на мрежата за дюс. Ас доведе до втори геймбол, но хубав минаваш на съперника доведе до второ равенство. Последваха две непредизвикани грешки –от форхенд в близост до мрежата и от слайс бекхенд, с които Димитров даде гейма на сметката на съперника.

0-2 Още един гейм с множество дълги разигравания. Григор започна с бекхенд уинър по правата и стигна до 30-30, но след това сбърка една къса, а Медведев завърши гейма с перфектен обратен удар по правата.

1-2 Първи гейм за Димитров. Той е и най-краткият от началото на мача като хубавите първи сервиси този път доведоха до няколко лесни точки.

1-3 Поредният равностоен гейм, спечелен от Медведев. Димитров стигна и до първия си брейкбол при 30-40, но съперникът реагира с три бързи точки в своя полза.

2-3 Задачата на сервис за Григор продължава да не е никак лесна с оглед на почти безгрешната игра на съперника. Нивото на българина обаче също е високо и с няколко печеливши удара той стигна до успеха.

2-4 Серия от добри сервиси дадоха преднина в гейма за Медведев. Димитров стигна до 40-30, но опитът му за бекхенд по късия диагонал не сполучи.

3-4 Сервисът на Григор работи и е гарниран с добро продължение след ретура, което носи успех в гейма, макар и Медведев да стигна до две точки в него.

3-5 Най-лесният гейм за Медведев от началото на мача. Той е спечелен бързо и така руснакът е само на един от успеха в сета.

4-5 Димитров оцелява, спасявайки два сетбола. Двойна грешка даде лошото начало за 0-30, след което още една непредизвикана значеше 15-40. За щастие в този момент дойдоха едни от редките разигравания, които завършиха с грешка на руснака. С ретур уинър той се пребори за равенство, но Григор все пак съумя да стигне до успеха.

4-6 Сет, Медведев. Първи гейм на 0 в полза на руснака, който идва във възможно най-подходящия момент за него.

Втори сет:

0-1 Пробив, Медведев. За съжаление началото на втората част е идентично с това в първия. Григор пропусна геймбол, а безгрешната игра на съперника продължава да го кара да търси агресията и в случая направи няколко последователни грешки.

1-1 Пробив, Димитров. Ето, че се стига до рибрейк след един прекрасен гейм в полза на Григор. Сякаш всичко започна с един магичен удар между краката, който изпълни прекрасно в момент на безизходица. Медведев сбърка след това, а при втория брейкбол бившият №3 пласира много хитра топка в ъгъла.

1-2 Пробив, Медведев. За съжаление Григор не успя да използва инерцията. След двойна грешка се стигна до 0-30, форхенд в мрежата се погрижи за 0-40, а още при първата възможност Димитров направи още една двойна.

1-3 Първи гейм за сервиращия от началото на сета. Григор имаше своите шансове, достигайки до 30-30, но не съумя да ги използва.

1-4 Пробив, Медведев. Димитров поведе с 40-15, но руснакът продължи да не бърка и упорството му определено повлия на Григор. След серия от непредизвикани грешки се стига до нов пробив в полза на световния №2.

2-4 Пробив, Димитров. След допуснатия втори пробив Григор заигра много освободено и това веднага си пролича на корта. Стигна се до 0-40, а при втория брейкбол Медведев направи двойна грешка.

3-4 Григор намалява максимално пасива си след гейм, в който руснакът направи четири поредни непредизвикани грешки.

4-4 Пробив, Димитров. Григор връща и втория опит. Играта на Медведев очевидно е доста разколебана и той продължава с грешките. Българинът стигна до брейкбол след прекрасен минаващ, след което при последвалото разиграване слайс бекхендът му накара световния №2 да прати топката в мрежата.

5-4 Серията продължава – гейм на 0, който е четвърти пореден в полза на Димитров. За първи път в мача изобщо той е напред в резултата в сета. Медведев ще сервира за оставането си във втората част.

6-4 Пробив и сет, Димитров. Изключителният обрат в сета е факт. Геймът започна с двойна грешка на Медведев, още една непредизвикана пък доведе нещата до 30-30. В следващото разиграване българинът получи удобна топка в средата на корта и не пропусна да завърши успешно. Разиграването при сетбола бе дълго и отново бе спечелено от Григор. Ще гледаме трети сет.

Трети сет:

1-0 Гейм на 0 за Григор, който продължава да бъде очевидно по-добрият в последните минути.

2-0 Пробив, Димитров. Българинът сякаш се превъплати в своя съперник от началото на мача и просто не бърка в дългите размени. Медведев е изключително разколебан и продължава с грешките. При 30-40 двойна грешка води до края на гейма.

3-0 Пробивът е затвърден. Григор продължава да е изключителен на корта като при 40-30 завърши с прекрасен драйв форхенд уинър. Това е осми пореден гейм в негова полза като в този период е спечелил 28 от 35 разигравания.

3-1 Най-сетне Медведев слага край на серията на съперника си след гейм, в който сервисът заработи малко по-добре.

4-1 Поредният прекрасен гейм за Димитров. Той започна с непредизвикана грешка, но това не го разколеба до края.

5-1 Пробив, Димитров. Медведев няма особено желание да бъде на корта. При 15-40 счупи ракетата си след сгрешения първия сервис, а малко след това последва двойна грешка.

5-2 Пробив, Медведев. Сега пък губейки в мача Медведев е този, който заигра много по-освободено, докато Григор направи няколко непредизвикани грешки от бекхенд и така мачът продължава.

5-3 От 15-30 Медведев успя да си използва сервисите и така да увеличи максимално напрежението върху съперника.

6-3 Гейм, сет и мач – Димитров! Този път прошка няма, гейм на 0 носи една от най-големите победи в кариерата на Григор Димитров.