Проследихте на живо: Григор Димитров – Джейсън Къблър 6-2, 6-7(5), 0-3 и оттегляне

Григор Димитров открива участието си на Мастърс турнира в Индиън Уелс с мач в късните часове на петъчния ден и ранните на съботния.

Негов съперник е австралиецът Джейсън Къблър, а двубоят ще е първи помежду им. Димитров като поставен почиваше на старта, докато световният №75 записа победа над Лоренцо Сонего в два сета. Това беше и първи успех за него в основната схема на турнир от категория Мастърс 1000.

Повече за Джейсън Къблър научете тук:

Следващият съперник на Григор: имаше едва 14 цента в сметката, но стигна до топ 100

Срещата им е втора на Stadium 4, където в 21 часа излизат Йелена Отапенко и Алиаксандра Саснович.

При победа, съперник на Димитров в трети кръг ще бъде победителят от мача между американците Франсис Тиафо и Маркос Гирон.

В последните години Григор се справя великолепно в Калифорния, като през 2021-а игра полуфинал след победи над Хуберт Хуркач и Даниил Медведев, а през 2022-а достигна до четвъртфинал.

Коментари на живо:

Началото на мача едва ли можеше да бъде по-добро за Димитров. Той взе подаването си на 0, а след това два дълбоки ретура и грешка от форхенд на съперника му дадоха брейкбол при 30/40. Българинът се възползва, завършвайки с брилянтен лоб спрямо излезлия напред съперник. Авансът бе затвърден с нов бърз гейм, в който Григор реализира три аса.

Къблър спря серията на съперника си в четвъртия гейм, а няколко непредизвикани грешки на Григор дадоха два шанса за пробив на австралиеца. Те бяха спасени с помощта на добри сервиси от бившия №3 в света.

При 2-5 австралиецът поведе с 40/0, но с няколко спечелени дълги разигравания българинът успя да остане в гейма. Той отрази общо четири геймбола преди да стигне до първия си сетбол, който реализира след още едно дълго разиграване, в което бе по-прецизен.

Предимството на Григор можеше да му донесе и пробив аванс в началото на втория сет, но Къблър отрази брейкбола в гейм, минал през три равенства. В рамките на шестте си сервис гейма Димитров загуби само четири точки. Австралиецът също повиши нивото и така закономерно се стигна до тайбрек.

Той започна с три поредни точки за Къблър, но ракета №1 на България стигна до 3-3. При 6-5 дебютантът на това ниво достигна до първия сетбол, а при дългото разиграване форхендът на Григор отлетя в аут.

В началото на третия сет се усети, че българинът има някакъв дискомфорт в областта на десния крак. След серия от непредизвикани грешки той допусна пробив на 0, с който Къблър поведе с 2-0. Агресивните ретури дадоха надежда за рибрейк, но и двете възможности бяха отразени от австралиеца. Той се отправи на почивка при 3-0, но почивка нямаше, защото Димитров му стисна ръката, оттегляйки се от двубоя.