Проследихте на живо: Григор Димитров – Новак Джокович 4-6, 3-6

В 16 часа на централния корт в зала „Берси“ в Париж Григор Димитров и Новак Джокович излизат един срещу друг във финала на последния за годината Мастърс турнир.

Двубоят е първи финал помежду им и общо 13-и мач за двамата балканци като до момента Димитров има само една победа – през 2013-а на клея в Мадрид. Втори успех за него би значел втора Мастърс 1000 титла в кариерата му и общо осма на ниво АТР, както и първа от Финалите на АТР в края на 2017-а.

За Джокович залогът е юбилеен 40-и трофей на ниво Мастърс 1000 и шести във френската столица.

Мачът ще се излъчва в ефира на MAX Sport 1.

Коментари на живо:

Димитров имаше проблеми с това да вкара първи сервис на старта на мача, но Джокович допускаше повече грешки от бекхенд и българинът успя да открие сметката си 1-0.

В следващите няколко гейма играта бе много равностойна, като много дребни детайли правеха разликата. В седмия гейм дойдоха първите точки за пробив в мача, а за съжаление те бяха в подаване на Димитров.

При 30-40 Джокович демонстрира отлична ефективност и реализира още първия си шанс, за да поведе с 4-3.

Носителят на 24 титли от Големия шлем сервираше за частта при 5-4, като в пореден гейм опита да бъде търпелив и да търси дълги разигравания.

49 минути от началото на срещата Ноле имаше сетбол – 40-30, но го пропсуна с грешка от форхенд. После обаче си спечели нова възможност, а напредивзиканите грешки на Димитров натежаха повече – 4-6.

Димитров започна втория сет с два безпроблемни сервис гейма, а опонетът му също продължи да изглежда добре, когато подава – 2-1.

В петия гейм българинът започна да избързва малко повече в разиграванията. При 40-40 изкара форхенд в аут, а в следващата точка направи четвъртата си поредна непредизвикана грешка и предаде подаването си 2-3.

Шесткратният шампион в турнира лесно затвърди за 4-2 в своя полза, а още в следващия гейм притисна Григор от посрещане. Първата ни ракета обаче успя да се пребори, спасявайки брейкбол, за да намали пасива си на 3-4.

Джокович продължи да бъде солиден на сервис и се доближи само на гейм от титлата – 3-5. Успя обаче да достигне до мачбол от посрещане и го реаличира – 6-4.