Лопес имаше проблеми, но продължава напред в Гщаад

Swiss Open Gstaad, осминафинал

Ф.Лопес – Я.Мертл 7-6(4) 6-4

Топ поставеният в Гщаад Фелисиано Лопес имаше сериозни затруднения в първия сет на двубоя си срещу Ян Мертл, но все пак спечели чисто с 7-6(4) 6-4 и се класира на четвъртфинал на турнира Swiss Open Gstaad.

Квалификантът от Чехия поведе с пробив в седмия гейм на първия сет и бе близо до затварянето му, но Лопес успя да изравни резултата, въпреки че опонентът му бе спасил четири брейкбола преди това.

Фелисиано печелеше над 80% от точките при вкаран първи сервис и това се оказа решаващо в последвалия тайбрек, който ветеранът спечели със 7-4 точки.

Втората част бе по-лесна за левичаря от Испания – той загуби само точка на първи начален удар, не даде точка за пробив на съперника си и с един брейк подпечата победата си.

Следващият опонент на Лопес е младата шведска надежда Елиас Имер, спечелил драматично срещу Константин Кравчук с 2-6 7-6(5) 7-5.

Мирза Башич изигра само шест гейма преди противникът му Денис Истомин да се откаже при резултат 2-4. Башич ще се изправи срещу ветерана Михаил Южни на осминафинал.

Шампионът от Бощад Алберт Рамос затвърди добрата си форма и спечели срещу Тристан Ламасин с 6-4 6-2. Испанецът очаква осмия поставен Пол-Анри Матьо или Хенри Лааксонен на четвъртфинал.

Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта.