Малко по-близо до Лондон: Зверев в трети кръг в Париж

Rolex Paris Masters, втори кръг
Александър Зверев – Фернандо Вердаско 6-1 6-3

Александър Зверев вече е крачка по-близо до това да се завърне на финалите на АТР в Лондон и да има шанса да защитава титлата си. Германецът започна с победа на Мастърса в Париж, след като за по-малко от час игра елиминира Фернандо Вердаско с 6-1 6-3.

Световният №6 влезе по-мудно в мача, като спаси два брейкбола в първия си сервис гейм. Набра скорост след това и до края на частта реализира два пробива. След почивката не предостачи точка за пробив на Вердаско, а в началото и края на сета спечели гейм от посрещане.

Миналата седмица Тейлър Фриц не само отстрани Александър Зверев в първия кръг в Базел, но и не позволи на световния №6 да се доближи още повече до класиране на финалите в Лондон.

Zverev

В края на миналата година германецът взе най-голямата титла в кариерата си, след като в решителния мач на финалите в Лондон победи световния №1 Новак Джокович с 6-4 6-3. Зверев стана и най-младият шампион на заключителния турнир на АТР от Джокович през 2008 г. в Шанхай.