Манарино е първият опонент на Димитров във Вашингтон

Citi Open, първи кръг

Адриан Манарино – Брадли Клан 6-2, 6-4

Адриан Манарино ще бъде първото препятствие пред Григор Димитров на тазгодишния ATP 500 турнир във Вашингтон. Французинът се класира за втори кръг на надпреварата след чиста победа над участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Брадли Клан.

До момента Димитров и Манарино са играли три пъти един срещу друг, като първата ни ракета няма загуба срещу френския ветеран. Последният засега сблъсък помежду им бе на турнира в Акапулко миналата година, когато Манарино се оттегли при резултат 6-4, 3-0 в полза на българския тенисист.

Началото на днешния мач бе доста оспорвано, като в 9-минутния откриващ гейм Манарино пропусна брейкпойнт и Клан спечели подаването си. Впоследствие обаче французинът установи пълен контрол върху играта и реализира два поредни пробива за 5-1. Клан намали изоставането си, но не за дълго, тъй като Манарино приключи сета с гейм на нула за 6-2.

В първите осем гейма от втория сет никой не успя да стигне до брейкпойнт, но след това отново Манарино бе този, който проби пръв, и осъществи обрат за 5-4. Клан не бе далеч от това да върне брейка, но французинът осъществи обрат от 0-30 и оформи крайното 6-2, 6-4 след 78 минути на корта.