Манарино тества Зверев, но Саша продължи с победите на германска земя

Bett1 Hulks Championship (Кьолн), четвъртфинал
Александър Зверев – Адриан Манарино 6-4 6-7(5) 6-4

Александър Зверев се чувства изключително комфортно пред домашна публика и днес го доказа отново. Световният №7 записа шеста поредна победа в тура и се класира за полуфиналите във втория подред турнир в Кьолн. Той надигра Адриан Манарино в много труден мач с 6-4 6-7(5) 6-4 и в следващия кръг го очаква още по-тежко изпитание – 19-годишния италианец Яник Синер.

Саша се възползва от предимството си от основната линия и записа четвърта победа от четири мача срещу френския левичар. Последно двамата играха на US Open, където световният №7 също надделя. Сега топ поставеният имаше контузия, но не се отказа и след мача заяви красноречиво: „Никога не съм се оттеглял в кариерата си. За да се откажа, трябва да съм със счупен крак“.

Миналата седмица Зверев спечели трофея в Кьолн – на първия турнир в германския град от обновения календар на ATP, а сега е само на два мача от нов трофей.

Alexander Zverev

Зверев започна мача много по-добре и поведе с пробив и 2-0, но веднага след това допусна рибрейк. Манарино играеше много стабилно от основната линия, не рискуваше и намали грешките, но от своя страна световният №7 беше много ефективен. Спечели 14 от 15 точки на първи начален удар, а това му даде самочувствие да натисне от ретур.

Това и стори в десетия гейм – точно когато съперникът му сервираше за оставане в сета. Зверев го привика на мрежата, а френският тенисист не успя да завърши ниско свалената топка от воле. После Саша изстреля форхенд по правата и си осигури два сетбола. Макар левичарят да се спаси с добър сервис и солидна защита, той отново се поддаде на напрежението и финалистът от US Open 2020 затвори частта с 6-4.

След паузата Зверев пропусна три брейкбола, след което на свой ред отрази три. Вкараният първи сервис за Манарино падна под 50%, но той се справяше много ефективно в последвалите разигравания. Макар да допусна пробив за 3-5 и да позволи на опонента да сервира за победата, бързо се реабилитира и направи резултата 5-5.

COLOGNE, GERMANY - OCTOBER 23: Adrian Mannarino of France plays a backhand during the match between Alexander Zverev of Germany and Adrian Mannarino of France of day five of the Bett1Hulks Championship Tennis Tournament at Lanxess Arena on October 23, 2020 in Cologne, Germany. (Photo by Christof Koepsel/Getty Images)

След кратка пауза Зверев получи медицинска помощ заради контузия, а след това французинът започна да го разиграва по целия корт. В тайбрека пусна добра къса топка и се оттегли на почивка с аванс 4-2 точки. До края не изпусна аванса си и изравни сетовете след 7-6(5).

В третия сет водачът в схемата започна отново да играе на висота и проби в ключовия седми гейм. До края не допусна изненада и постигна шеста поредна победа след 6-4.