Мъри показа някои колебания, но преодоля Сепи в два сета

China Open, I кръг
Анди Мъри – Андреас Сепи 6-2 7-5

Световният №2 Анди Мъри показа някои колебания в играта си след наситения с емоции сезон и контузията от последните седмици, но в крайна сметка стигна до чиста победа на старта на турнира в Пекин над Андреас Сепи – 6-2 7-5.

Шотландецът вкара само половината от първите си сервиси, но за сметка на това загуби едва 3 точки, когато първият му начален удар бе успешен. Мъри достигна до цели 11 възможности за пробив и реализира 4 от тях, като Сепи проби от единствения шанс, който имаше.

Мачът започна с три убедителни гейма за сервиращите и 2-1 за Мъри, когато британецът стигна до 0-40 в подаването на Сепи. Световният №94 оцеля на два пъти, а на третия имаше и късмет, след като пресили форхенда си и топката бе отсъдена в аут, но „Ястребовото око“ показа, че закача линията с милиметри. В крайна сметка удържа, но това бе последният спечелен от него гейм в първата част.

В шестия гейм италианецът започна с двойна грешка, след което последваха три грешки от форхенд и Мъри проби за 4-2. С ефективен сервис по диагонала той затвърди и поведе с 5-2. А след нов слаб гейм на Сепи първия сет приключи.

На старта на втория сет Сепи стигна до първата си точка за пробив при 30-40 и Анди се самопроби след двойна грешка.

В четвъртия гейм Мъри поведе с 15-40 на ретур и имаше два шанса за връщане на брейка. Сепи пласира добър сервис и отрази първия с форхенд уинър, а след това британецът сбърка бекхенд слайс за 40-40. Още два брейкбола пропиля световният №2, преди най-накрай да върне пробива.

В следващите си 4 гейма Мъри даде само три точки на Сепи и след като поведе със 6-5, го проби на нула, за да подпечата победата си. Предстои му мач с Андрей Кузнецов или Константин Кравчук.